Eksiz Oluk Montajı

Oluğun yapılacağı yere gelen deneyimli firma elemanı, önce çatıdaki ölçme işlemini tamamlamakta, sonrasında aldığı ölçüler ile araçta kurulu olarak duran eksiz oluk makinesi vasıtası ile üretime başlamaktadır.

Üretim işlemi bittikten sonra, yağmur olukları urgan yardımıyla çatı üzerine alınmaktadır. Oluğun üzerine 40 cm. ara ile kelepçeler takılıp cepheye çakılır. Köşe ek yerleri birbirine yapıştırıldıktan sonra, üzerilerinde metal silikonu çekilmektedir. Su gider boğazları matkaba takılan panç yardımı ile açılarak son kontroller yapılır.

Eksiz Oluğun Özellikleri Nelerdir?

– % 10 oranında esneme kabiliyetine sahip poliüretan mastik malzeme kullanılan eksiz oluklar, Uv ışınlarından ve ısı değişimlerinden etkilenmemekte, bu nedenle de sızıntı oluşmamaktadır. Eksiz oluğun ana malzemesi ise, galvaniz sac üzerine iki taraflı fırın boya kullanılarak yapılır ve 0,5 mm enindedir. Her türlü hava koşuluna dayanıklı olan ana malzeme, kimyasal tepkimeye, sıcağa ve soğuğa dayanıklıdır.

– Köşeden köşeye tek parça halinde olan eksiz oluğun bükümleri dekoratiftir.

– Birçok renk çeşidi içeren malzeme, darbeler karşısın da çok dayanıklıdır.

– Keskin bükümleri olduğundan, şekil bozulmaları görülmemektedir.

Eksiz oluk metrekare birim fiyatı …TL ile …TL arasında değişmektedir, eksiz oluk fiyatları için metretül fiyatının az ya da çok olması, montaj yapılacak mesafenin kısa ya da uzak olması da etkili olmaktadır.

Eksiz Oluklar Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git