Yağmur Olukları

Çatılarda biriken yağmur suyunu saçaklardan toplayıp dışarıya aktarılmasını sağlar. Çatının eğimi ve ölçülerine göre bir çok farklı ebatlarda oluklar vardır.

Örneğin eksiz galvaniz oluklarda cafe vs. yerlerin çatılarında 30’luk oluk kullanılmaktadır. Evlerde, müstakil bina yada apartmanlarda kısaca orta ölçekte alanların çatılarında 33’luk oluk kullanılmaktadır. Son olarak fabrika ve büyük ölçekli alanların çatılarında 37’lik oluk tercih edilmektedir.

Yağmur Olukları

Eksiz oluklar diğer bir çok çatı oluklarından daha sağlam ve dayanıklıdır. Bunu yanı sıra uygulama ve malzeme satış fiyatları yine diğer oluklara kıyasla ekonomiktir. Uygulamasında her hangi bir kaynak işlemine gerek yoktur. Perçin ve silikon ile ek yerleri kolayca birleştirilebilir ve doğru montaj yapıldığında su sızlamarı yaşanmaz.

Yağmur Oluğu

Eksiz oluklar çinko, bakır vs. oluklar gibi imalatta vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde yerinde hazırlanır ve uygulanır.

Çatı Oluğu

Diğer oluklardan daha fazla avantajı bulunmaktadır. Tek dezavantajı ise doğru motaj yapılmadığında ileride problemler ile karşılaşılmaktadır. Bu gibi sorunlardan kaçınmak için oluk firmasının kurumsal bir firma olmasına dikkat ediniz.

Yağmur Olukları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git