Vadi Dere

Çatılarda toplanan yağmur suyunun tahliyesi için, çatının saçak bölümünde oluşturulan, pvc, galvaniz saç, çinko ve bakır gibi malzemelerden yapılan, çatı su tahliye işlemine vadi dere adı verilir.
Çatının saçak bölümünde oluşturulan dereler, çatının üzerinde yapılan, suyun kolay yürüyebilmesi için, gerekli sıvı akıtıcı malzemelerden kurulan vadilerden akarak ulaşırlar.

Güçlü yapısı sayesinde çatı yüzeyinde kontrollü drenaj sağlayabilen Kanatlı Oluk PVC, eğimli vadi derelerinde kullanılmakta ve görünümü de tercih edilmektedir. Su akışını hızlandırmak ve teşvik etmek için çok sayıda uzunlamasına uzanan kanalla donatılmıştır. Yüksek ve güçlü yan kanallar su girişini engeller. İki çatı eğiminin kesişme noktası boyunca yağmur suyunun toplanması ve tahliyesi için kullanılır. 0,3 mm’lik rulo kendinden boyanmış alüminyum malzemeden yapılmıştır. 50 cm genişliğinde ve 5 metre uzunluğundadır. Ürün basit ve kullanımı kolaydır, taşıması ve çatıya montajı kolaydır. Vadi ortasında vadi eğimini sağlamak için kavisli yerler mevcut olup, kenarlardaki kavisli yerler dikey çıtalar üzerine monte edilebilmektedir.

Ayrıca suyun akışını kolaylaştırmak için, belirli aralıklar ile çatı üzerinde çok sayıda su setleri ya da diğer adı ile su kanalları yapılmaktadır. Ultra viole (UV) ışınlarına karşı dayanıklıdır ve bu yüzden güneşten gelecek sıcaklığa karşı, çatlamaya ve deforme olmaya karşı son derece dayanıklı olarak üretilmektedirler.

Vadi Dere

Çatı üzerinde kullanılan vadilerin, su akışını sağlamak için, belirli eğimler verilerek, içinde biriken toz, pislik, kuş tüyü gibi dereleri tıkayacak malzemelerin, yağmur suyu ve kar suyu vasıtası ile oluklarda tıkanmadan, kolaylıkla suyun akışının tahliye olması sağlanır.

Vadi Çatı Oluğu

50 cm genişliğinde, 150 cm uzunluğunda üretilen bu vadi dere ürünleri, gülkurusu ve antrasit renkleri ile üretilerek, çatı kiremitlerinin renklerine uyum sağlayarak, estetik bir görünüşe kavuşurlar.

Ürünler Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git