Yağmur İniş Askı Aparatı

Yağmur İniş Askı Aparatı: Çatı oluklarında ki suyun dışarıya tahliyesini sağlayan boru sistemlerine yağmur inişi denir. İniş boruları oval ve kare olarak galvaniz sacdan üretilirler. Bu inişleri binaya bağlamakta kullanılan aparatlar iniş borusunun bağlantı yerlerinden ayrılmamasını ve zarar görmemesini sağlarlar.

İniş Askı Aparatı Nerelerde Kullanılır?

Askı aparatları eksiz galvaniz, bakır ve çinko yağmur oluklarının bağlantı aparatlarıdır. Eksiz oluk makinesinin ölçülerine uygun tüm oluklarda kullanılabilmektedir.

Daha çok asma oluklarda tercih edilen çinko aparatlar olukların çatıya montaj işleminde kullanılan çatı aksesuarlarıdır. Çatı oluklarında taşıyıcı görevini üstlenen bu aksesuarlar kar, yağmur, dolu gibi kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olarak üretilmişlerdir. Askı aparatları oluğa binen ağırlığa karşı mukavemetlidir. Metal yorgunluğuna uğramazlar. Uygulama esnasında çatı alnına 50 cm arayla monte edilmelidir.

Çatı Oluk Aparatı

Yağmur İniş Askı Aparatı Özellikleri (Eksiz Oluk Kelepçesi)

Başlıca bu ürünün özellikleri;

  1. Metalden imal edilmiştir. Oldukça dayanıklı ve sağlam bir yapısı vardır.
  2. Olukları kavraması ve kenet özelliklerine sahiptir.
  3. Fazladan vida delikleri vardır. Bu özellik istenilen yerde daha sağlam olması amacıyla oluğa fazladan vida eklenmesine yardımcı olur.

Pratik Oluk Montaj Sistemleri

Hafif ve dayanıklı özelliklere sahip olan metaller birlikte çatı dayanıklı hale gelebilmektedir. Profesyonel kullanım özelliğine sahip olan oluk seçenekleri, birinci sınıf kullanım özelliğine sahip tasarımlardır. Çatıdan inen suyu bir noktada sorunsuz bir şekilde toplayabilen pratik oluk sistemleri, estetik açıdan çatının yapısal özellikleri ile bütünlük oluşturmaktadır.

Eski çatı sistemlerinin demode olduğu, yeni nesil çatıların tercih edildiği günümüzde, pratik özelliklere sahip oluk sistemleri, estetik görünümlü, dayanıklı ve kullanışlı özelliği ile yıllarca kullanılabilmektedir.  

Ürünler Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git