Çatı Oluk Tamiri

Çatı oluk tamiri nedir konusuna girmeden önce çatı nedir, oluk nedir bu iki kavramı öncelikle biraz tanıyalım. Bilindiği gibi çatı evlerimizin veya üstü kapalı tüm yapılarımızın terasının bulunduğu katın üstüne doğayla mücadele etmeyi kolaylaştırmak için çeşitli ahşap veya metal ya da plastik malzeme ile örtülerek binaların üstünü kapatan yapılardır. Binaların üstünü doğal olaylara karşı örteriz.

Özellikle yağmur, kar veya dolu gibi yağışlara karşı binaların üzerindeki çatılar binalarımız su çekerek betonun çürümesini engellemekte, evlerimizin su çekmeden kaynaklanan rutubet vs. gibi olumsuz durumlarla karşılaşmasını engellemektedir. Oluk nedir diye sorarsak açıkladığımız bu çatı kavramından sonra bu soruya daha kolay cevap verebiliriz. Oluk: Çatının eteklerine yani bittiği yere eklenen çatı deresinin çatıdan süzülerek akan yağmur veya kar sularının toplanarak toplu halde akarak kontrollü şekilde yere veya kanalizasyona akıtıldığı çatı ile yer arasında dikey şekilde binaların veya evlerin duvarlarına monte edilen borular yani su giderleridir.

Çatı Oluk Tamiri

İşte bu iki kavram yani çatı ile oluk bir araya gelince çatı oluğu kavramı oluşur. Çatı oluk tamiri dediğimizde de ne kast edildiğini böylelikle daha kolay anlayabiliriz. Bozulan, kırılan veya tıkanan olukların yenisiyle değiştirilmesi, yama yapılabiliyorsa çeşitli malzemelerle oluğun ham maddesine uygun olacak şekilde yamalama yaparak onarma veya kullanılamayacak kadar arızalı durumdaysa değiştirilme işlemlerinin hepsine birden çatı oluk tamiri diyebiliriz.

Çatı Oluk Tamiratı

Firmanın internet adresine girerek bu tanımını yaptığımız kavramlarla ilgili yaşadığınız tüm sorunlarınızı kısa sürede etkin şekilde çözebilirsiniz. Verdikleri kaliteli hizmet ve sundukları ürünlerin çeşitliliği sayesinde dilediğiniz boy ve ebatlarda eklenebilir, çıkarılabilir aparatları sayesinde dilediğiniz kadar büyüklükteki binalarınıza en uygun olukları ister ahşap olsun, ister plastik olsun ister demir veya demir türevleri veya farklı metallerden olsun çatı oluklarınızı en doğru şekilde monte ederek çatılarınızdan akan suyu kontrollü şekilde aktarılmasını sağlarlar.

Çatı Oluk Onarımı

1987 yılından itibaren sektördeki yerini almış olan firmanın uzman kadrosu alanındaki en iyilerdendir. Tüm tecrübe ve bilgi birikimini gelecek nesillere aktarmak gibi bir vizyon ile yola çıkan firmanın aldığı yol küçümsenemeyecek kadar fazladır.

Çatı Oluk Dere Tamirinin Avantajları Nelerdir?

İnsanlar yaptıkları ya da yaptırdıkları şeylerin bir ömür boyu gitmesini isterler. Ancak ne yazık ki gerek olumsuz hava koşulları gerek bakımsızlık gerekse de kullanılan malzemelerin dayanıklılığı buna engel olmakta ve insan yapımı şeyler bir süre sonra tahrip olmaktadır.

Bazı insanlar bu ürünleri değiştirip yerine yenisini yapar veya yaptırırlar. Ancak pek çok insanın maddi durumu buna el vermediği için onlar bozulan ya da kırılan ürünleri onarma yoluna giderler. İnsanların evlerini yağmur ve kar şartlarına karşı savunmak için en çok kullandıkları ürün çatı oluklarıdır.

Çatı olukları gerek çok fazla yağmur suyu ile haşır neşir olması gerekse de sıcak ve soğuk hava değişimlerinden çok fazla etkilenmesi sebebiyle sık sık kırılabilir. Bu sebeple çatı oluk tamiri gerekir. Bunun gibi çatı oluk tamirlerinde bir profesyonelden yardım almak her zaman en iyisidir. Çünkü işi bilmeyen biri tarafından onarılan ürünler yakın bir zamanda yeniden bir arıza çıkarırlar. Bu sebeple öncelikle oluk seçiminde dikkatli olmanız ve sonrasında da arızalı oluklarınızı profesyonel kişilere yaptırmanızda fayda vardır.

Çatı Dere Tamiri; Çatınızın yağmur oluğunda zamanla biriken toprak,kum vb gibi  yağmur oluklarını tıkamaktadır ve su tahliyelerini engellemektedir. Çatı oluk tamiri yaparak Çatınızın yağmur oluğunu temizleyip, yırtılan çatlayan ek yerlerini lehim yaparak sorunsuz olarak ilk günkü haline yeniden döndürüyoruz.

Albayrak Yapı olarak çatı oluğunun uygulaması ve satışı dışında tamirinide yapmaktayız. Bu konuda gerçekten tecrübeli ustalarımızla işin hakkını vermekteyiz. Yaptığımız her işin garantisini verip en ufak sorunda ekiplerimizi göndererek sorunu hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaktayız. Telefonlarımız 24 saat hizmetinize açık olup istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Çatı Oluk Tamiri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git