Çinko Oluk

Çinko oluk, oluk türleri arasında dıştaki çinko kaplama sayesinde daha korunaklı ve daha dayanıklı olanıdır. Ayrıca ucuz ham maddesinin olmasından dolayı da maliyeti düşük ve taşıması kolaydır. Hem dayanıklı olması, hem uygun maliyetli olması çinko oluk kullanımını yaygınlaştırmış ve en çok tercih edilen oluklardan yapmıştır.

Diğer oluk türlerinin olumsuz olarak öne çıkan en belirgin özelliği hiç şüphesiz paslanma ya da çürüme durumlarıdır. Çinko içerisindeki metal alaşımları sayesinde bu tarz durumlara karşı oldukça dayanıklıdır . Ayrıca tadilat işlemlerinde Lehim yapılarak tamir edilebilmektedir.

Çinko Çatı Oluğunun Özellikleri ve Avantajları

Dış yüzündeki çinko malzeme sıvı geçirgenliğini iyice zorlaştırdığı gibi sahip olduğu parlaklık nedeniyle de ayrıca bina estetiğine olumlu bir etki yapmaktadır. Çinko malzemeden yapılan bu oluk türü yani çinko oluk kullanımı, montajı ve taşınması diğer oluk türlerinden daha kolaydır. Bu türdeki oluğu da çok yüksek binaların su aktarım sistemlerinde kullanmak mümkündür.

Çinko Oluk

Fiyat konusunda da büyük avantajları vardır. Örneğin pahalı metaller olan titanyum yada bakır metalden daha ucuz ancak galvaniz oluktan biraz daha pahalı olabilmektedir. Kalınlığı diğer oluk türlerine göre daha fazladır. Eğer asma oluk sistemi ile doğru bir biçimde uygulanırsa oldukça sağlam bir uygulama elde edilir.

Çinko Oluk ve Dere

Çinko oluk bu olumlu özelliklerinden dolayı bir çok çatı kaplama ve kapama sistemlerinde kullanılan bir malzemedir. Her ne kadar malzemenin kendisinin birçok avantajı olsa da uygulama yapacak firmanın çalışma prensip ve ahlakı ile sahip olduğu vizyon ortaya çıkan işin niteliğini etkileyebilmektedir. Bu nedenle ortaya çıkacak işin her şeyden önce müşterinin içine sinmesi gerekir.

Kurulum, Montaj ve Uygulaması Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojik olanakları, doğanın bize sunmuş olduğu birçok malzemeyi daha işlevsel kullanma fırsatı vermektedir. Özellikle yapılarda çinkonun kullanımı her geçen gün artmakta ve modern teknoloji ürünleri geleneksel sistemlerin yerini almaktadır.

Çinko Dere

Çinko oluklar diğer oluklara nazaran son derece uzun ömürlü ve işlevseldir. Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan % 99,995 saflıkta bir çinko alaşımıdır. Birinci sınıf işleme kalitesinin sonucu olan Albayrak Yapı İnşaat ürünlerinin tamamı yanmaz, paslanmaz ve ısıya dayanıklı olup 80-100 yıllık bir dayanıma sahiptir.

Çinko oluk ve inişleri yapılarınıza estetiği ve kaliteyi bir arada sunmaktadır, elit binalarda görmeye alıştığımız çinko dere ve iniş örnekleri ALBAYRAK YAPI İNŞAAT tarafından titizlikle, başarılı bir şekilde uygulanmıştır.Çatı oluk montajı; Çatının modeline ve projesine göre, çatının bulunduğu iklime, çatı sistemine göre kullanılacak olan çatı oluk çeşiti ve modeli belirlenir.

Kristal yapıya sahip olan mavi ve beyaz karışımı renkli bir metaldir.Yoğunluğu demire yakındır.Ancak alaşım elementlerinin eklenmesinden sonra bile pek kuvvetli bir metal sayılmaz. 420 0C’da erir ve nispeten düşük bir sıcaklık olan 907 0C’da kaynar.
Çinko Oluğumuzun ek yerleri lehim ve kaynakla yapılır Çinko oluğumuzun kendi ham maddesinde olan renginden dolayı estetik bir görüntüye sahiptir.İmalını yaptığımız Çinko olukların Uygulamasınıda profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. 3 yıl garantisi olan oluğumuzun 1 yılda işçilik garantisi veriyoruz.

Çinko Oluk

Genelde metal olarak kullanılan çinko bununla birlikte bileşiklerinin de önemli kullanma alanları vardır.Çatılarda’ki su kanalları asma dereler ve yağmur boruları,baca kenarlarında kullanılması uzun ömürlü ve sağlam olduğu için özellikle tercih edilir.

Çinko Olukların Kullanım Alanları

İmalatında çinko kullanılmış olan bir tür oluk olan çinko oluk sistemleri, hazır su drenaj düzenekleri arasında yer almaktadır. Firmamız tarafından üretilmekte olan çinko oluk sistemleri gerek klasik mimari gerekse modern tarzdaki mimari ile son derece uyumlu bir niteliğe sahiptir. Ürettiğimiz çinko oluk sistemleri bakım gerektirmez, oldukça uzun ömürlüdür ve son derece şık sistemlerden oluşurlar. Çinko oluk sistemi içeren yağmur suyu iniş borusu, kelepçe, kolektör ve

Firmamız tarafından üstün kaliteyle üretilmiş olan çinko oluk sistemleri oldukça avantajlı bir yapıya sahip bulunmaktadırlar. Oldukça şık bir görünüm ve prestijli özellik barındırırlar. Uzun yıllar boyunca dayanabilir yapıya sahiptirler. Bu nedenle oldukça uzun ömürlüdürler. Herhangi bir bakım gerektirmezler. Çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapı barındırırlar. Doğal bir yapıya sahip olmakla birlikte çevre dostudur. Çinko sistemleri tamamen geri dönüştürülebilir bir özelliğe sahiptirler. Bütün yapı malzemeleri ile son derece harika bir uyuma sahiptirler.

En ileri teknolojiler kullanılarak VMZING fabrikalarında üretilmektedirler. Maksimum seviyede bir su akış performansı garantileyen bir yapıya sahiptirler. Göze şık görünen bir yapıya sahip olan oluklar, uygulandıkları çatı ve yapıların dekorasyonuna göz alıcı bir renk katar ve zengin bir görünüm ortaya koyar. Çatısı olmayan sağlıklı bir yapının düşünülemeyeceği gibi oluk uygulanmış olmayan bir çatı da düşünmek mümkün olmamaktadır. Bir zamanlar lüks uygulama aksesuar ve gereçleri olarak düşünülen oluk sistemleri günümüzde artık zorunlu bir hale gelmiş sayılmaktadır.

Çinko Oluk Satış Hizmeti

Firmamız tarafından müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun niteliğe ve dayanıklılığa sahip olan çinko dere sistemlerinin satışını yapmaktayız. Çinko dere satışlarımızı müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz. Kaliteden ödün vermeyen bir anlayış ile müşterilerimize uzun yıllar dayanıklı ve bakım gerektirmez yapıya sahip çinko olukların ürünlerimizle ve sürekli artan bir kaliteyle hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Binaların modern yapısına uygun nitelikte olan oluklar sayesinde son derece zarif görünümlü bir uygulama gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Çinko oluk uygulamaları gerçekleştirirken binanızın görünümünü bozmadan tam aksine zenginlik katarak muhteşem bir nitelik kazandırmak mümkün olmaktadır.

Dış yüzeyde bulunan çinko malzeme sıvı geçirgenliğini çok zorlaştırdığı gibi parlaklığından dolayı da bina estetiğini olumlu yönde etkilemektedir. Çinko malzemeden yapılmış bu tür oluk, çinko oluk, diğer oluk türlerine göre kullanımı, montajı ve taşınması daha kolaydır. Çinko banyosunun malzemesi dayanıklı ve çok kullanışlıdır. Günümüzde en çok kullanılan oluklardan biri olan çinko. Montaj süresi metriğe göre 250 metre gibi değişiklik gösterebilir. Sadece bir günde bitirebiliriz. Çinko tankı güzel bir görünüme sahiptir ve zorlu hava koşullarına dayanabilir. Oluklardan birini satıyor. Uygulamasına Albayrak Yapı diyoruz. Telefonumuz 7/24 açıktır, böylece istediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

Çinko Oluklar Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git