Çatı Oluğu

Binaların en üst kısmında bulunan çatıdaki biriken suların çatı etrafına yerleştirilen bakır, çinko veya galvaniz malzemelerinden yapılmış suyun tahliye edilmesini sağlayan sisteme çatı oluğu sistemi adı verilmektedir. Bina çatılarında suyun birikmesi çok büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Çatı altındaki dairelerin tavanından su akması veya o binada rutubet oluşması görülebilmektedir. Eksiz yağmur oluğu dekoratif görünümü ile binanıza güzellik katar, böylece binanın bütünlüğünü mükemmelleştirir. Eksiz oluk, Ral renk kataloğundaki tüm renkleri kaplayabilmekte, bina dış duvarına yenilik getirebilecek çeşitli renkler sunabilmektedir.

Özellikle yağışların çok olduğu bölgelerde kullanımı çok önemli olan çatı olukları, yapıldıkları malzemelerin seçimi açısından da oldukça kritiktir. Çünkü doğru seçim yapılmayan tercihlerde kullanıcılar istedikleri sonucu alamaz ve binalar zarar görür. Bu zararları telafi etmek oldukça maliyetlidir. Bu yüzden binaların yapıldıktan kısa süre içerisinde en uygun yağmur oluğu monte ettirilmedir. Çünkü yağmur oluğuna verilecek ücret yağmur oluğu olmadığındaki eve vereceği zarardan daha uygundur. Bu konuda tedbir almak akıllıca bir davranış olacaktır.

Çatı Oluğu Çeşitleri

Çatı oluklarının bir çeşidi olan eksiz oluk, bu işi yapan uzman kişiler tarafından çatının tam ölçüsü alınmak suretiyle oluk makinasında birbirine monte edilerek verilecek eğimin de hesaplanmasıyla çatıya monte edilmesi şeklinde kullanılır. Galvaniz dere kullanımı ise çatı oluğuna benzer bir sistemdir.

Ancak galvaniz dere sisteminin en büyük avantajı kullanılan malzemenin galvaniz olması ve hiçbir şekilde paslanma yapmamasıdır. Ve bütün eklerinin de özel lehim ve silikon sayesinde de sızdırmazlık sağlaması en büyük avantajlarındandır.

Çatı Oluklarının Avantajları

Çinko oluk avantajları açısından oldukça avantajlı bir oluk çeşididir. Öncelikle doğa dostu bir materyal kullanarak yapılmaktadır ve geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Uzun ömürlü olması ile de çinko oluk kullanıcıların tercih etmesinde önemli rol oynamaktadır. Çok fazla ve sık bakım gerektirmez ve üstün dayanıklılık sunmaktadır.

Bakır yağmur deresi bakır yağmur borularının döşenmesi suretiyle yapılmaktadır. Yapılması istenilen çatının ebadında hazırlanarak monte edilebilir. Ve uzun yıllar boyunca görüntüsü ve yapısı bozulmadan her türlü hava şartlarına dayanıklı olarak üretilmiştir. Bunun yanı sıra bakır dere görünüş olarak şık görünümüyle de tercih edilen çatı oluk sistemleri içerisinde bulunmaktadır. Bakır yağmur olukları da eksiz olarak tasarlanabilmektedir ve sızma riskini ortadan kaldırmaktadır.

Oluk; Çatılar için neredeyse zorunlu hale gelmiş olan oluklar çatınızda herhangi bir yağmur suyu, kar suyu ve pisliklerin birikmemesini sağlayan iniş borularıyla istediğiniz yere suları akıtabileceğiniz çatı sistemidir. Teknik özelliklerinin yanı sıra dekoratif özelliği ile de yapınızın dekorasyonunu zenginleştirmektedir.

Çatı Oluğu Görseli

Eksiz Oluk; Eksiz olukların üretimini, satışını ve uygulamasını yapan firmamız İstanbul, İzmit ve İzmir çevresinde hizmet vermektedir. Teknik özelliklerinin yanı sıra dekoratifliği ile ön plana çıkmış olan eksiz oluklar günümüzde en çok tercih edilen oluklar arasında yer almaktadır. Renk seçeneği bakımından zengin olan olukları istediğiniz metrajda üretimini yapmaktayız. Firmamızın amacı müşterilerimize en iyi hizmeti vermektir.

Malzemesi 1/10 esneme kabiliyetine sahip olup ultraviyole ve ultraviyole ışınlarından etkilenmemektedir. . Termal değişiklikler. Bu nedenle malzeme ek yeri ilk günkü şeklini korur ve sızıntı yapmaz. Yağmur oluğunda kullanılan ana malzeme 0,50 mm veya 0,70 mm kalınlığındadır ve galvaniz sac üzerine çift taraflı fırın boyası kaplanarak yapılır. Malzeme her türlü hava koşulunda korozyona dayanıklıdır ve ısı, don, dolu ve kimyasal reaksiyonlardan etkilenmez. Oluk montajı süresince yapılan işlere 7 yıl garanti vermemiz, kullanılan malzemelere olan güvenimizin sonucudur.

Çatı oluğunda bugüne kadar yapmış olduğumuz işleri web sitelerimizin referans ya da uygulamalar kısmından görebilirsiniz. Sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaç etmiş olan firmamız bu yolda elinden geleni yapmaktadır.

Çatı olukları arasında en çok tercih edilen ve en kullanışlı olan eksiz oluklarının Albayrak Yapı olarak satış ve uygulamasını yapmaktayız. Satışını hizmetini isterseniz araçlarımızın arkasında bulunan eksiz oluk makineleri ile yerinde çekerek yaparız isterseniz de imalathanemize gelip imalahathanemizdeki makinelerimizden çekimini yaparak satışını yaparız. Uygulamasını ise profesyonel olan tecrübeli ekiplerimiz ve aracımızın arkasınmda bulunan eksiz oluk makinelerinden çekim yaparak yapmaktayız. İstediğiniz ölçülerde oluk imalatını yapmaktayız. Yaptığımız işler projeli, garantili ve sözleşmelidir.

 

Çatı Olukları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git