Galvaniz Çekme Oluk

Galvaniz Çekme Oluk:  Boyalı imal edildiğinden paslanmaya ve metal yorgunluğuna karşı dayanıklıdır. Gelişen teknoloji sayesinde istenilen metrede tek parça olarak üretilebilir. Montaj ve demontaj işlemleri basittir. Bu sayede ileride oluşabilecek arızalarda değişimi ve tamiratı oldukça kolaydır.

Yeni nesil oluklar, şiddetli kar yağışı ile meydana gelen ağırlıkları kolaylıkla kaldırabilmektedir. Eskiyen oluklar, şiddetli kar yağışı ile eğilmeye ve su sızdırmaya başlar.

Galvaniz Oluk

Yeni nesil tasarımlarımız ise daha dayanıklıdır. Eriyen karları etkili oluk sistemi ile aşağı indiren sistemimiz, istediğiniz kaliteli kullanım seçeneklerini bir araya getirebilmektedir. Çatı deresi, kenar oluklar, aşağı iniş sistemi ve eklemler, yağmur sularının inişini gerçekleştiren sistemdir.

Eksiz Galvaniz Oluk

Olukların hasar görmesi durumunda çatı, çatı katı ve üst katlar zarar görür. Yağmur suları çatının kenarından çatının altındaki kata dolar.

Galvaniz Çekme Oluk

Bu durumda duvarda göçmeler meydana gelir. Dış sıva dökülür. Bu nedenle olukların sağlıklı olması oldukça önemlidir.

Galvanizli saclar diğer saclara göre daha uzun ve korozyona karşı daha dayanıklıdır, bu nedenle galvaniz saclar sadece oluklarda değil birçok alanda da kullanılmaktadır ve bunlardan bazıları aşağıdaki şekilde kullanılmaktadır.

Günümüzde galvanizli oluk sistemleri hızla yaygınlaşmakta ve talep güçlüdür. PVC olukların yerini galvaniz oluklara bırakması insanların tercih nedenlerinden biridir.

Bu nedenle yapınızı ve ceplerinizi koruyacaksınız.

Galvaniz Çekme Oluk Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

1- Uygulaması oldukça pratik ve maliyet açısından diğer sistemlere göre oldukça uygundur.

2- Projeye göre her ebat ve ölçüde üretilebilir.

3- Darbeye karşı dayanıklıdır.

4- Elektrostatik boya sayesinde her renkte üretim sağlanabilir.

5- Darbeye ve ezilmeye karşı oldukça dayanıklıdır.

6- Köşe dönüşleri lehim yöntemiyle imal edildiği gibi tek parça olarak da üretilebilir.

7- Kasıntıya ve çatlamaya karşı dayanıklıdır.

8- Asma ve gizli dere oluk uygulamalarında kullanılabilir.

9- Tek parça olarak üretildiği ve birleşim yerlerinde uygulanan lehim yöntemi sayesinde sağlıklı bir su yalıtımı sağlanabilir. Özellikle dere sistemlerinde, dere içerisine sıvı ya da bitümlü membran uygulaması yapılarak oldukça verimli bir su yalıtımı sağlanabilir.

10- Kolay işlenebilir malzemeden üretildiğinden estetik ve dekoratif ürünler imal edilebilir.

11- Sağlam ve uzun ömürlüdür.

Galvaniz çekme oluk sistemi galvanizden yapılmıştır. Genellikle 50 mm galvaniz sacdan yapılmaktadır. 1 metreden 6 metreye kadar tek parça olarak imal edilir. Bu sayede galvaniz traksiyon akış sisteminde iyi su geçirmezlik ve uzun ömürlü kullanım süresi sağlamak mümkündür.

Çekme Oluklar Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git