Eksiz Galvaniz Oluk

Eksiz Galvaniz Oluk: Günümüzün yüksek teknolojisini kendi alanında başarıyla uygulayan çeşitli dallardaki mühendislikler eksiz oluk üretimiyle de birçok yönden eksik ve hatalı işleyen çatı sistemlerine kusursuza yakın bir işletim sistemi getirmiş durumda.

Galvaniz traksiyon akış sistemi 0 galvanizden yapılmıştır. Genellikle 50 mm galvaniz sacdan yapılmaktadır. 1 metreden 6 metreye kadar tek parça olarak üretilebilir. Dirsek ve manşon gibi ek yerleri özel bir kaynak yöntemi ile kaynak yapılır. Montaj esnasında eriyen karın oluk sistemini aşağı bastırarak zıplamadan sıvaya zarar vermesini önlemek için sıva altına 20 cm galvaniz alt kaplama yaka sacı kullanılması en iyisidir.

Bu sayede galvaniz traksiyon akış sisteminde iyi su geçirmezlik ve uzun ömürlü kullanım süresi sağlamak mümkündür. Galvaniz eviye, hafifliği, kolay montajı ve süper dayanıklılığı nedeniyle son yıllarda en çok kullanılan sistemlerden biridir ve eksiz evye sistemi olarak adlandırılır. Yaklaşık 40 ila 50 kg pirinç hendeği yüküne dayanabilir ve kar ve şiddetli yağmura dayanıklılık özelliklerine sahiptir.

Buna göre eski oluk sistemlerine oranla yüzde yüz randımanla çalışan eksiz oluk sistemleri özellikle fabrika, üretim tesisi ve hangar gibi alanlarda yağmur sularının birikmesine ve bu nedenle fabrikaların içerisinde yer alan makinelerin bozulmasına engel olmaktadır.

Eksiz Galvaniz Oluk

Normal çatı sistemlerinde yağmur ve kar gibi sert kış iklimlerine ait yağışların sistemleri bozduğu ve yüzeyinde sorunlar çıkarmasına neden olduğu gözlemlenmiştir. Ancak modern işçilik ile üretilmiş ve tek parçadan oluşan bu eksiz oluk sistemlerinin kullanımında son birkaç yılda artış gözlemlenmesi ile birlikte iş yerleri artık daha güvenli bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

Galvaniz Dere Sistemleri

Yüzde yüz sızdırmazlık özelliği taşıyan galvaniz dere sistemleri sayesinde alüminyum levhaların kullanımının işe yararlığı gözler önüne serilmektedir. Ağzındaki lehim ve kapaklarında silikon olması neticesinde su sızmalarına karşı 0 oranında mukavemet göstermektedir. Aynı zamanda dış yüzeyine metal boyası yapılmaktadır. İstenilen renk tamamen tercihe göre değişmekte ve uygulanmaktadır. Bu özel metal boyası sayesinde yüzeyinde herhangi bir aşınma ya da bozulma meydana gelmemektedir. Böylece yağmur sularına karşı derelerde galvaniz ile kaplanmış sistemler bir iş günü içerisinde monte edilmektedir.

 Eksiz ve Bakır Dere Sistemleri

Ambalajıyla birlikte satılan eksiz dere sistemlerinde ek ürün olarak kelepçe, dirsek ve kolektör gibi yan parçaları verilmektedir. Montajı kolaydır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olmasından dolayı her yerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Eksiz dere sistemlerinden farklı olarak bakır dere sistemleri çok daha ağırdır. Bu nedenle yüksek rakımlara sahip bölge ve yapılarda taşınamaması neticesinde kullanılamamaktadır. Bununla birlikte piyasa içerisindeki en pahalı oluk türü de bakır oluk türüdür. Son derece değerlidir ve uzun ömürlüdür.

Çeşitli gerekçelerden dolayı herhangi bir şekilde delinmeye karşı mukavemet gücü mevcuttur. Herhangi bir onarım gerektiren durumlarda servisleri de piyasa içerisinde kolaylıkla bulunabilir. Çoğu onarım işleri ise bakır gibi kolay bir ham madde olduğu için kullanıcılar tarafından bizzat gerçekleştirilebilir.

Eksiz Galvaniz Oluk Kullanım Alanları

Galvaniz Oluklar çatıda biriken yağmur ve kar sularının dışarıya tahliyesi için kullanılan oluklardır. Uzun ömürlü dayanıklı yapısı ve ekonomik olması en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca uygulaması ve imalatı son derece pratik ve hızlıdır.

Galvaniz oluklar genelde ham renklerinde uygulandığı gibi istenilen taktirde elektrostatik boyalı olarakta uygulanmaktadır.

Galvaniz Oluk Kullanım Alanları:

  • Müstakil Ev ve Villalarda
  • Site ve Apartmanlar
  • Hastanalerde ve Camilerde
  • Fabrikalarda
  • Oteller ve Apartlarda
  • Restorant ve Cafelerde
  • AlışVeriş Merkezlerinde

Eksiz Galvaniz Oluklar Hakkında Detaylı Veri ve Fiyat Bilgisi İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git