Bakır Yağmur İniş Borusu

Bakır Yağmur İniş Borusu: Yağmur ve karın yağışı ile çatılarda biriken suyu oluklar vasıtasıyla zemine indirilmesine sağlayan düşey borulara çatı yağmur iniş borusu denir. Bu borular ihtiyaca beğeniye uygun çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Çatı yağmur iniş borusu üretildiği malzemelere göre estetik görünümü sağlanabilmektedir. Aynı zamanda lehimle ve birleştirme seçenekleri ile suyun boru içerisinden geçerken dışarıya sızması önlenmektedir.

Yağmur suyu boruları, yağmur suyunu çatıdan oluklara ve oradan da zemine taşıyan dikey su borularıdır. Bu borular, bakırdan üretilmektedir. Bakırdan üretilen yağmur iniş boruları çatı alanı ve yağmur iniş boru sayısına göre uygun çaplarda üretilecektir. Bakır yağmur iniş borularında sıradan kelepçeler yapılarak borunun kenarları oluşturulabilir. Yağmur iniş borusunun uzunluğu, 1.0 × 2.0 m olan bakır plakanın boyutuna bağlıdır. Üretimi kolaylaştırmak için birbirine geçecek borular 1.0 m yapılır.

Bakır Yağmur İniş Borusu Nasıl Monte Edilir?

Yağmur iniş borusu uygulanacağı duvara kelepçelerle tespit edilerek sağlamlığı garanti altına alınmaktadır. Firmamız tarafından uygulanacakları çatılara düşen yağış miktarına uygun çapta ve çatının yüksekliğine uygun boyda üretilen yağmur iniş borusu mekana estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Bakır İniş Borusu Nerelerde Tercih Edilir?

Firmamızın bu konuda tecrübeli personeli sayesinde yağmur boruları sızdırmazlığı için lehimle, contalama yapılarak su içerisinden geçerken uygulandığı duvara sızarak zarar vermeyecektir. Ayrıca boruların çeşitli sebeplerle kaymaması için duvara sabitlenerek uzun yıllar görünümünün estetikliği korunacaktır.

İniş Borusunun Montajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düzgün lehim veya conta takılmayan borular içindeki su duvara sızarak duvarı lekeleyecektir. Boruların kelepçelenmesi gerektiği gibi yapılmaması, boruların duvara sabitlenmemesi görüntü kirliliği yaratacaktır.

Yağmur İniş Borularının Cephe Tasarımı

Cephelerin estetik görünümü için genelde bakır yağmur iniş borusu mimari tasarımın bir tamamlayıcısı olarak düşünülmelidir.

Bu sebeple mimari tasarıma uygun olarak imal edilen boru sistemi firmamız gibi bu konuda son derece deneyimli kuruluşlardan tarafından yapılması halinde istenen görünüm elde edilebilecektir. Yağmur borularında hangi malzeme istenirse istensin en uygun çözümler çok profesyonel bir biçimde sağlanacaktır.

Bakır Oluklarla Alakalı Videomuza Göz Atmayı Unutmayın…

Bakır Oluklar Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat İçin 0 (216) 487 00 61‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

Yukarı Git