Eksiz Oluk

Eksiz oluk sistemi yıllardan beri avrupada, amerikada ve bazı diğer ülkelerde kullanılan mükemmel denilebilecek bir yağmur suyu taşıma sistemidir. Ülkemizde ise son yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Şuana kadar yapılan çatı oluk sistemlerinden çok farklıdır. Günümüzde çatı olukları 2 veya 3 metre uzunluğundaki parçaların eklenerek ve her ekin lehimlenmesi ile bir bütün oluşturmakta idi. Ek sayısının artması hem deformasyonun hızlanmasına hemde işçilik süresinin uzun olmasına neden olmaktaydı.

Örneğin çinko oluklar sağlıklı gibi görünsede sıcak ve soğuktan aşırı etkilendiği için takıldıktan kısa bir zaman sonra şekil bozukluklarına ve yırtılmalara meyillidir.

 

Eksiz Oluk Genel Özellikleri;

– Köşeden köşeye tek parçadır.
– Çift taraflı elektrostatik boyalıdır.
– Çeşitli renk seçenekleri içerir.
– Dekoratif bükümlere sahiptir.
– Darbelere , genleşmelere çok dayanıklıdır.
– Çinko ve galvaniz saclara göre daha kalındır.
– Keskin bükümleri sayesinde şekil bozulmaları olmaz.

Çatı olukları neden değişmeli ?

Çatınızda bulunan ve/ veya bulunmayan olukların deformasyona uğrayarak ve hiç olmaması halinde yağmur ve kar suları dış cephe boyanızı büyük ölçüde zarara uğratır ve bu zarar devam ettiği sürece cephe sıvanız bu suyu emerek belli bir zaman sonra çatlar. Daha sonra dış cephe dökülmeye başlar. Buda size oluk maliyetinden daha fazla bir maliyete sebep olacaktır. Ben eksiz oluğumu da duvarımı da yaptırmam diyorsanız demeyin. Yolda yürürken, misafirliğe yakınlarımıza gittiğimizde, bir çoğumuz vakit buldukça binaları inceleriz. Duvarlarda gördüğümüz çatlaklar ve oluklar mutlaka ilgimizi çekmektedir. Bu kötü görüntü ve gereksiz maliyetle uğraşmamak için işinizi önceden yapmalısınız.

 

Eksiz Oluk İle İlgili Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçin: 0216 487 00 61

 

admin

Back to top